دکتر محمد محمدی

اوردنچر

اوردنچر

اکنون، بیش از هر زمان دیگری، استفاده کنندگان از پروتزهای مصنوعی گزینه های زیادی برای انتخاب دارند. آنها دیگر مجبور نیستند از همان نوع پروتزهایی که پدربزرگ و مادربزرگشان استفاده می کردند استفاده کنند. یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای از بین بردن درد و رنج ناشی از دندان مصنوعی ناراحت کننده، اوردنچر (Overdenture) است.

اوردنچر بایت و تقارن صورت شما را پس از از دست دادن گسترده دندان باز می گرداند. اگر از زندگی با پروتز متزلزل یا دندان های از دست رفته درمان نشده خسته شده اید، با مطب دکتر محمد محمدی تماس بگیرید. تا در مورد مزایای بسیاری از اوردنچر مطلع شوید.

اوردنچر چیست؟

اوردنچر پروتز متحرکی است که یک یا چند دندان طبیعی یا ایمپلنت دندان را می پوشاند و بر روی آن قرار می گیرد.  Overdenture ممکن است توسط دو، سه یا چهار ایمپلنت دندان پشتیبانی شود. تغییر واقعی بازی که توسط اوردنچر ارائه می‌شود، توانایی آن‌ها برای تثبیت و محکم کردن پروتز بدون چسب‌های دندانی است.

همانطور که از نام آن پیداست، اوردنچر برای عبور از یک ساختار نگهدارنده مانند ایمپلنت های دندانی طراحی شده است تا حمایت و پایداری به دست آورد. بنابراین، اگر می خواهید عملکرد جویدن خود را برای جویدن غذاهای مورد علاقه خود بهبود بخشید، اوردنچر ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

همچنین، اگر در حال حاضر از پروتزهای مصنوعی استفاده می‌کنید و می‌خواهید حمایت و حفظ آن‌ها را بهبود ببخشید، اوردنچر ممکن است برای شما مفید باشد. حتی در بیمارانی که به دلیل استفاده طولانی مدت از پروتز از دست رفته استخوانی قابل توجهی دارند، Overdenture برای حفظ استخوان فک از آسیب بیشتر توصیه می‌شود.

آیا من کاندیدای مناسب برای اوردنچر هستم؟

اگر از دست دادن قابل توجه دندان را تجربه کرده اید، ممکن است کاندیدای عالی برای Overdenture باشید. یک اوردنچر می تواند جایگزین چندین دندان از دست رفته یا کل قوس دندانی شود. نکته اصلی هنگام انتخاب اوردنچر به جای پروتز متحرک سنتی، هدف حمایت از پروتز با استفاده از دندان های طبیعی باقیمانده یا ایمپلنت های دندانی است.

برای انجام اوردنچر، باید از سلامت دهان و دندان خوبی برخوردار باشید. متخصص پروتز، دندان ها و لثه های شما را معاینه می کند. دندانپزشک شما باید هر گونه علائم پوسیدگی دندان یا بیماری لثه را در صورت نیاز درمان کند.

اگر چندین دندان سالم باقی مانده است، ما می‌توانیم Overdenture را بسازیم تا دندان‌های طبیعی شما را بگنجانیم. اگر از دست دادن کامل دندان را تجربه کرده اید، باید چندین ایمپلنت دندانی برای حمایت از اوردنچر خود قرار دهید.

کاندیدای اوردنچر با ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی الزامات کاندیداتوری منحصر به فردی دارند. برای قرار دادن ایمن یک یا چند ایمپلنت، باید تراکم مناسب استخوان فک را داشته باشید. فقط یک فک سالم می تواند پایه های تیتانیومی را نگه دارد.

اگر به دنبال اوردنچر نگهدارنده ایمپلنت هستید، متخصص پروتز همچنین به دقت استخوان فک شما را معاینه می کند. اگر توده استخوان فک کافی نباشد، ممکن است نیاز به یک درمان ساده برای افزایش استخوان داشته باشید. قرار دادن ایمپلنت های دندانی نیاز به جراحی دهان دارد، بنابراین داوطلبان باید قبل از کاشت ایمپلنت دندان از سلامت دهان و دندان و سلامت کلی برخوردار باشند.

مزایای اوردنچر

اوردنچر مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

بهبود هضم

پروتزهای معمولی با چسب های دندان مصنوعی در جای خود نگه داشته می شوند، با این حال در دهان حرکت می کنند و همین مورد جویدن غذا را دشوار می کند. اوردنچرها با کمک ایمپلنت ها در جای خود نگه داشته می شوند که آنها را ثابت تر می کند. ثباتی که توسط ایمپلنت ها پشتیبانی می شود جویدن مواد غذایی را قبل از تجزیه شدن در معده آسان تر می کند.

تحریک کننده استخوان فک

برخلاف پروتزهای معمولی که تحلیل استخوان را افزایش می‌دهند، Overdenture با تحریک استخوان فک در حین جویدن، تحلیل استخوان را کاهش می‌دهد و می‌تواند باعث کاهش یا جلوگیری از جذب استخوان شود.

درباره پروتز دندان بیشتر بدانید.

کمک می کند تا ویژگی های صورت حفظ شود

دندان‌های از دست رفته که به سرعت جایگزین نمی‌شوند منجر به تحلیل استخوان می‌شود که می‌تواند بر ظاهر فرد تأثیر بگذارد. باعث می شود آنها پیرتر از آنچه هستند به نظر برسند.

راحتی

پروتزهای مصنوعی چندان راحت نیستند زیرا تمایل به حرکت در دهان دارند و شبیه دندان های طبیعی نیستند. اوردنچرها در جای خود محکم نگه داشته می شوند و در دهان حرکت نمی کنند و باعث راحتی بیشتر آنها می شود.

اوردنچر با پشتیبانی از ایمپلنت

یکی دیگر از گزینه‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته، استفاده از اوردنچر ایمپلنت است. اوردنچر با ایمپلنت که گاهی اوقات به عنوان اوردنچر فک بالا شناخته می شود، توسط ایمپلنت های دندانی پشتیبانی می شود.

ایمپلنت های دندانی ترمیم هایی هستند که جایگزین ریشه دندان می شوند. دکتر تیتانیوم را با جراحی در استخوان فک قرار می دهد. ایمپلنت ها ثبات باورنکردنی شبیه زندگی را ارائه می دهند.

تفاوت بین دندان مصنوعی و اوردنچر چیست؟

Overdenture جایگزین پایدارتری برای پروتزهای متحرک سنتی است. تفاوت اصلی اوردنچر ایمپلنت با دندان مصنوعی سنتی این است که پروتزهای مصنوعی متحرک هستند. آنها توسط مکش ایجاد شده بین برجستگی های استخوانی و دندان مصنوعی حفظ می شوند و همان چیزی هستند که ما تمایل داریم به عنوان “پروتزهای مصنوعی استاندارد” در نظر بگیریم.

از طرف دیگر، اوردنچر ایمپلنت روشی پایدارتر و مطمئن‌تر برای جایگزینی دندان‌ها است زیرا در بالای ایمپلنت‌های دندانی نصب می‌شوند. این روش به دندان مصنوعی ثبات، حمایت و ماندگاری بیشتری می‌دهد و آن‌ها را جایگزین مطمئن‌تری برای پروتزهای کامل یا پارسیل سنتی می‌کند.

بیشتر بخوانید: آیا بازسازی کل دهان امکان پذیر است؟

مراقبت از اوردنچر

مراقبت از اوردنچر در حفظ سلامت دهان و دندان مهم است. اوردنچر ثابت را می توان مانند دندان های طبیعی با خمیر دندان غیر ساینده تمیز کرد. اوردنچرهای متحرک باید قبل از رفتن به رختخواب برداشته شوند و در آب گرم یا محلول دندان مصنوعی خیس شوند. همچنین می توان آنها را با استفاده از خمیر دندان غیر ساینده تمیز کرد.

هزینه اوردنچر چقدر است؟

در طول مشاوره با دکتر محمد محمدی، هزینه اولیه شما را توضیح خواهد داد. همه برنامه های ما بدون هیچ هزینه پنهانی ارائه می شود. ما هنگام توضیح هزینه های مربوط به طراحی، ساخت و قرار دادن Overdenture کاملا شفاف خواهیم بود. میانگین هزینه اوردنچر بسیار متفاوت است. قیمت باتوجه به پیچیدگی مورد و تعداد روش های اضافی مورد نیاز متفاوت است.

در هر مرحله از فرآیند، ما برای ارائه اوردنچری که اهداف شخصی و مالی شما را برآورده می کند، کار خواهیم کرد. ما با بودجه شما می توانیم کار کنیم. می‌توانیم هزینه‌های درمان را از طریق پرداخت‌های ماهانه کم تقسیم کنیم.

خلاصه کلام

اوردنچر برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود و موثرتر از پروتزهای معمولی است. و آنها را به جایگزینی عالی برای افرادی که دندان های از دست داده اند تبدیل می کند. اگر دندان های از دست رفته دارید و می خواهید در مورد اوردنچر و نحوه عملکرد آن با دندان های طبیعی خود بیشتر بدانید، با دکتر محمد محمدی متخصص پروتزهای دندان و ایمپلنت صحبت کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد آنها به دست آورید.

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت، رتبه اول بورد تخصصی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...