دکتر محمد محمدی

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران

اگر قصد دارید ایمپلنت دندانی داشته باشید، انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان بسیار مهم است. به هر حال ایمپلنت های دندانی هم به دلیل سلامتی و هم از نظر زیبایی، سرمایه گذاری عالی هستند. با تمام این وجود، فرایند کاشت ایمپلنت دندان، هم از نظر فیزیکی و هم از نظر مالی سرمایه زیادی می خواهند.

Previous
Next

انواع ایمپلنت

بنابراین انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت در تهران برای این سرمایه گذاری مادام العمر مهم است. ایمپلنت دارای انواع مختلفی است که عبارت اند از:

ایمپلنت های ساب پریواستیل: زمانی که تحلیل شدید استخوان فک پایین اتفاق بیفتد، پزشکان از این روش استفاده می کنند.

ایمپلنت های زایگوماتیک: ایمپلنت زایگوماتیک، برای جایگزینی دندان در فک بالا در نظر گرفته می شود. آن ها می توانند برای جایگزینی کل قوس دندان های از دست رفته، دندان های شدیدا آسیب دیده یا دندان هایی که به دلیل بیماری پریودنتال شدید لق شده اند استفاده شود.

ایمپلنت های داخل استخوان: از معروف ترین انواع ایمپلنت ها، ایمپلنت های داخل استخوان ها می باشد که طرفداری زیادی دارد. این مدل ایمپلنت به صورت یک پیچ می باشد و داخل استخوان قرار می گیرد.

چرا باید به ایمپلنت دندان فکر کنید؟

 ممکن است از بیماری لثه، پوسیدگی دندان یا آسیب دندان رنج ببرید یا قبلا دندان های طبیعی خود را از دست داده باشید. در تمام این موارد کاشت ایمپلنت دندان معمولا یکی از بهترین اقدامات است.

انواع ایمپلنت

بیشتر بخوانید : روش های مراقبت از ایمپلنت دندان

نحوه انتخاب یک متخصص در کاشت دندان

 آموزش و پرورش تخصصی: در حال حاضر چیزی به نام ایمپلنت دندان وجود ندارد، زیرا این رشته خاص به عنوان تخصص دندانپزشکی تعیین نشده است. با این حال دندانپزشکانی وجود دارند که مقدار قابل توجهی از زمان، پول و انرژی خود را صرف کسب آموزش مناسب و سایر مدارک مرتبط با ایمپلنتولوژی دندان کرده اند. همچنین بهتر است در مورد سابقه دندانپزشکان مختلف در انجام ایمپلنت های دندانی تحقیق کنید.

تجربه گسترده در کاشت دندان: همان طور که افراد از انجام جراحی مغز توسط پزشک عمومی احساس راحتی نمی کنند، افراد نیز باید از انجام ایمپلنت توسط دندانپزشک عمومی با سابقه ناکافی خودداری کنند. داشتن سال ها تجربه به عنوان متخصص ایمپلنت، دندانپزشک را قادر می سازد تا در رسیدگی به انواع درمان و موارد بیمار ماهر شود و در عین حال اطمینان حاصل کند که این روش تا حد امکان بدون استرس برای بیمار پیش می رود.

سابقه خوب و نظرات مثبت فراوان: خواندن نتایج و دانستن نظرات مراجعین قبلی دندانپزشک می تواند بسیار مفید است. بهترین متخصصان شواهد زیادی از موفقیت های گذشته خود دارند که می توانید در قالب عکس های قبل و بعد دندان، در وبسایت یا صفحه های اجتماعی خود گذاشته باشند مشاهده کنید و این کار به شما در انتخاب یک متخصص مناسب کمک می کند.

موقعیت مکانی مناسب و فضای آرامش بخش: به یاد داشته باشید که ایمپلنت شما جراحی است، بنابراین مهم است که آن را در مکانی انجام دهید که از اضطراب و استرس شما کم کند.

هزینه مناسب: انجام ایمپلنت ارزان نیست. به طور طبیعی آن ها نسبت به سایر کارهای دندانپزشکی مانند دندان مصنوعی هزینه بیشتری دارند، اما به یاد داشته باشید حتما آنچه را که برای آن هزینه می کنید، دریافت خواهید کرد.

بیشتر بدانید: قیمت ایمپلنت دندان

انواع دندانپزشکانی که کار ایمپلنت انجام میدهند

 از آنجایی که انواع مختلفی از متخصصان دندانپزشکی می توانند کاشت ایمپلنت انجام دهند، مهم است که کمی در مورد صلاحیت آن ها بدانید، که در ادامه به انواع پزشکانی که کار ایمپلنت را انجام می دهند اشاره خواهیم کرد:

دندانپزشک

هنگامی که یک بیمار یک دندان از دست رفته دارد، دندانپزشک معمولا درباره گزینه های جایگزینی با فرد بیمار صحبت می کند. اگر ایمپلنت دندان گزینه خوبی باشد، پزشک، متخصصی را که فکر می کند برای انجام ایمپلنت دندان مناسب است توصیه می کند. این معمولا به معنای ارجاع بیماران به متخصص برای درمان است، گرچه در بیشتر اوقات خودشان این روش را انجام می دهند.

جراحی فک و صورت

رایج ترین انتخاب ها برای ایمپلنت دندان، جراح دهان یا جراح فک و صورت است. جراحان دندان تعدادی از روش های جراحی مختلف مانند کشیدن دندان و کانال ریشه انجام می دهند.

پریودنتیست

 پریودنتیست ها بر سلامت لثه تمرکز می کنند. اگرچه بسیاری می توانند جراحی ایمپلنت را انجام دهند، اما این تخصص آن ها نیست. با توجه به نیاز بیمار، جراح لثه ممکن است ایمپلنت دندانی را انجام دهند.

ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

به علت کار حساسی که کاشت ایمپلنت دارد افراد باید سعی کنند به بهترین متخصص ایمپلنت مراجعه نمایند. در ادامه این بخش به ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

  • بهترین متخصص ایمپلنت در تهران باید دانش و تخصص لازم برای درمان ایمپلنت دندان را داشته باشد. شما باید سعی کنید قبل از مراجعه به متخصص برای انجام این روش حتما مدرک تحصیلی ایشان را مشاهده نمایید.
  • بهترین متخصص کسی است که درباره مواد مورد استفاده، روشها و جنس ترمیم ها به بیمار توضیح دهد تا بیمار خود بتواند درباره نوع ترمیمی که می خواهد تصمیم بگیرد.
  • یک پزشک خوب کسی است که به سوالات بیماران با حوصله جواب داده و اخلاق حرفه ای در برخورد با مراجعین خود رعایت می کند.
  • بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کسی است که قبل از عمل جراحی بیمار یک جلسه مشاوره با بیمار خود داشته باشد، تا بیمار تمام نکات لازم را دانسته و نگرانی که بیمار دارد را ازبین ببرد.

پیدا کردن متخصص ایمپلنت دندان مناسب

جایگزینی دندان های از دست رفته برای سلامت کلی دندان مهم است و ایمپلنت دندان یک انتخاب محبوب است. دندانپزشکان عمومی و متخصصان مختلف همگی می توانند واجد شرایط انجام جراحی ایمپلنت دندان باشند. دندانپزشک با شما می نشیند تا در مورد گزینه ای مختلف صحبت کند و شما را به متخصصی که برای شما و موقعیت خاص شما مناسب است ارجاع دهد.

نکات نهایی در انتخاب  بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران

  • دندانپزشکی که می خواهد برای شما ایمپلنت انجام دهد، باید اطلاعات کافی درباره ایمپلنت به شما بدهد.
  • متخصص ایمپلنت دندان باید از تمام خطرات، محدودیت ها و نتایج احتمالی با شما صحبت کند.
  • به ابزارها و کلینیک دندانپزشک نگاهی بیاندازید، فناوری های پیشرفته دندانپزشکی می تواند به ارائه بهترین کیفیت و راحتی مطلوب و بالاترین استانداردهای ایمنی برای ایمپلنت دندان شما کمک کند.
  • به نظافت کلینیک و همچنین اخلاق کاری دندانپزشک و بقیه کارکنان توجه کنید.

چرا دکتر محمد محمدی را باید انتخاب کنیم؟

اگر میخواهید ایمپلنت انجام دهید باید بدانید که در این روش باید بهترین متخصص را که دارای تجربه بالایی است انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را از این روش بگیرید. در ادامه به تخصص و تجارب بالای دکتر محمدی اشاره میکنیم:

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی، دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت هستند.

ایشان دوران دبیرستان را در مدرسه علامه حلی تهران (سمپاد) گذراند.

دوره دکتری عمومی دندانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی تهران طی کرد و تحصیلات مقطع تخصصی خود را در رشته پروتزهای دندانی و ایمپلنت در دانشگاه آزاد تهران ادامه داد و در آزمون پایانی بورد تخصصی کشوری این رشته رتبه ۱ را کسب کرد.

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت، رتبه اول بورد تخصصی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...