دکتر محمد محمدی

قیمت ایمپلنت دندان 1402

هزینه کاشت دندان در سال 1402

قیمت ایمپلنت دندان ممکن است باتوجه به عواملی تغییر کند. این شامل جراحی برای قرار دادن آن، تمام اجزا و تاج ایمپلنت است. اگر قبل از ایمپلنت به روش‌های اضافی نیاز دارید، مانند پیوند استخوان در صورتی که استخوان کافی در زیر لثه وجود نداشته باشد، ممکن است هزینه‌های بیشتری در بر داشته باشد.

قیمت ایمپلنت دندان می تواند به طرز شگفت آوری بالا به نظر برسد. برخی از بیماران این سوال را مطرح می کنند که آیا هزینه واقعی است یا اینکه دندانپزشک سعی دارد از آنها استفاده کند. برخی از بیماران به دلیل هزینه های بالای جایگزینی دندان از دست رفته، منصرف می شوند.

این مقاله به بررسی قیمت های مورد انتظار برای ایمپلنت دندان می پردازد. این می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از هزینه های مورد انتظار و اینکه چرا نتایج ارزش هزینه کردن را دارند، داشته باشید.

قیمت ایمپلنت دندان-دکتر محمد محمدی

چه عواملی در قیمت ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد؟

تعداد ایمپلنت ها

هزینه درمان شما به شدت به تعداد ایمپلنت های مورد نیاز شما بستگی دارد. یک ایمپلنت، اباتمنت و روکش معمولاً قیمت کمتری دارد، اما یک مجموعه کامل از دندان ها به طور قابل توجهی گران تر خواهد بود.

محل ایمپلنت

جایگزینی دندان از دست رفته در جلوی دهان می تواند سخت تر باشد. علاوه بر این، ترمیم ممکن است نیاز به کار بیشتری داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که با دندان‌های اطراف ترکیب می‌شود و هزینه آن را افزایش می‌دهد.

دندانپزشکان باید دائما با آخرین تکنیک ها و گرایش ها در رشته خود همراه باشند. آنها زمان زیادی را به توسعه مهارت‌های جدید، شرکت در برنامه‌های آموزشی و ادامه تحصیل اختصاص می‌دهند. همه اینها به خاطر پیشرفت خود است. همانطور که آنها بیشتر روی خودشان سرمایه گذاری می کنند، شاهد افزایش هزینه ها خواهید بود.

مراحل مقدماتی

پیوند استخوان و لیفت سینوس گاهی اوقات قبل از کاشت ایمپلنت دندان ضروری است تا اطمینان حاصل شود که استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت ها وجود دارد. کشیدن دندان نیز ممکن است برای آماده شدن برای کاشت ایمپلنت ضروری باشد. اگر به درمان مقدماتی نیاز دارید، این هزینه کلی شما را افزایش می دهد.

ترمیم ها

اگر می خواهید دندان یا دندانی را جایگزین کنید، ایمپلنت دندانی شما می تواند از ترمیم هایی مانند تاج، بریج و پروتزها پشتیبانی کند. ترمیم ها به هزینه کلی درمان شما و قیمت ایمپلنت دندان اضافه می کنند، اما بیمه دندانپزشکی شما ممکن است در هزینه ترمیم کمک کند.

تاثیر مواد بر قیمت ایمپلنت دندان

تیتانیوم متداول‌ترین فلزی است که برای کاشت‌های جراحی استفاده می‌شود، به همین دلیل در بین بیماران محبوب هستند. توانایی ترکیب شدن به خوبی با استخوان و بدن، آنها را برای ایمپلنت ایده آل می کند. از آنجایی که آنها زیست سازگار هستند، تحریک نمی شوند و توسط بدن طرد نخواهند شد.

پیچ فلزی برای بسیاری از بیماران بی خطر و پایدار است. با این حال، برخی از افراد ممکن است نیاز به استفاده از ایمپلنت های سرامیکی دندان داشته باشند، به خصوص اگر به فلز حساسیت داشته باشند.

ایمپلنت دندان-دکتر محمد محمدی
تنونه کار ایمپلنت دندان دکتر محمد محمدی

تاثیر برند بر قیمت ایمپلنت دندان

قیمت و طول عمر ایمپلنت دندان بسته به کیفیت برند متفاوت است. برندهای درجه یک می توانند در تحقیقاتی سرمایه گذاری کنند که محصول آنها را گرانتر اما با کیفیت بالاتری همراه کند. در مقابل، برندهای دیگر برای قیمت گذاری صرفاً به رقابت در بازار متکی هستند که منجر به کیفیت پایین تر محصولات می شود.

کدام بیمه هزینه ایمپلنت دندان را پوشش می دهد؟

تمام شرکت های بیمه، بیمه تکمیلی گروهی دارند و هزینه ایمپلنت دندان را هم پوشش می دهند. فقط در سقف تعهدات و پرداخت بیمه باهم تفاوت دارند. مثلا بیمه تکمیلی دانا، آسیا و ایران درصدی از هزینه را پرداخت می کنند. اما بیمه تامین اجتماعی هزینه و بخشی از قیمت ایمپلنت دندان را پرداخت نمی کند.

در طول مشاوره، بهترین متخصص ایمپلنت در مورد نیازهای فردی شما صحبت می کند و قبل از شروع درمان، قیمت را به طور واضح به شما ارائه می دهد. همچنین به شما یک برنامه درمانی سفارشی داده می شود، بنابراین دقیقاً می دانید برای چه چیزی و چرا هزینه می کنید. برای اطلاعات دقیق تر فرم زیر را پر کنید یا با شماره تماس 02126606483 بگیرید.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
پیام
پیام شما با موفقیت ارسال شد!
پیام خود را مجددا ارسال کنید.

چرا هزینه درمان ایمپلنت دندان بیشتر از روش های جایگزین است؟

ایمپلنت های دندانی از تیتانیوم ساخته می شوند و روی آن یک تاج ساخته شده از چینی یا سرامیک قرار می گیرد. جایگزین هایی مانند دندان مصنوعی و بریج معمولا از اکریلیک، نوعی ماده پلاستیکی ساخته می شوند که می تواند آنها را ارزان تر کند. به همین دلیل است که هزینه کاشت دندان بیشتر از روش های جایگزین است.

ایمپلنت های دندانی یک راه حل قابل اعتماد و ماندگارتر از سایر جایگزین ها هستند. آنها نیازی به کاهش یا آسیب رساندن به دندان های سالم باقی مانده شما ندارند، که می تواند در درمان های جایگزین نقش داشته باشد.

خلاصه کلام

اختراع ایمپلنت های دندانی زندگی میلیون ها نفر را در سراسر جهان تغییر داد. توانایی آن‌ها در تقلید از دندان‌های طبیعی آنقدر چشمگیر است که بیماران معمولا فراموش می‌کنند که تا به حال تحت عمل ایمپلنت قرار گرفته‌اند. هنگامی که دندان طبیعی شما قابل نجات نیست، دندانپزشک شما چندین گزینه را ارائه می دهد. کارآمدترین راه حل ایمپلنت است. این نیاز به نگهداری کمی دارد و می تواند مادام العمر دوام بیاورد.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 بسیاری از بیماران را نگران کرده است. هزینه ایمپلنت دندان شامل پست، اباتمنت، و قرار دادن تاج است. هزینه پیوند استخوان، کشیدن دندان، سی تی اسکن و اشعه ایکس به طور جداگانه پرداخت می شود. علاوه بر این، هزینه به فاکتورهایی مانند تجربه متخصص ایمپلنت، مواد، محل جغرافیایی و مراحل اولیه بستگی دارد.

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی

دکتر محمد محمدی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت، رتبه اول بورد تخصصی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...